Zabezpieczenia i powłoki ochronne

 • Ich głównymi zaletami są dobre parametry użytkowe. Charakteryzują się dużą odpornością na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury (woski naturalne topią się w znacznie niższej temperaturze), a także skutecznie zabezpieczają przed zmiennymi czynnikami zewnętrznymi. Nie zapewnią jednak tak znakomitego połysku i nie podkreślą głębi koloru tak jak woski. Wykończenie za pomocą sealantu mocno odbija światło, jest ostre, ale również chłodne.
  Powłoka uszczelniająca wytworzona przez sealant ma grubość mierzoną w dziesiętnych częściach milimetra, ale dzięki nanotechnologii jest trwała, wytrzymała i wodoodporna (cząsteczki polimerów są mniejsze od cząsteczek wody, co zapewnia właściwości hydrofobowe).

 • Zabezpieczenie samochodu powłoką kwarcową to nowoczesny sposób ochrony powierzchni zewnętrznych auta . Na lakierze powstaje gruba warstwa ochronna, która znacząco ogranicza powstawanie rys, zmatowień i innych defektów lakierniczych. Jest odporna na promieniowanie UV, kwaśne deszcze i chemię w przedziale od 2-11 ph, wżery po owadach , ptasie odchody. Powłoka ogranicza przyjmowanie brudu, dzięki właściwością samoczyszczącym samochód pozostaje dłużej czysty a jego mycie staje się dużo łatwiejsze. Należy wspomnieć o właciwościach wizualnych powłoki, która nadaje lustrzany blask dla lakieru,oraz nadaje głębie koloru. Nowoczesne powłoki dają również możliwosc zabezpieczenia elementów z tworzywa sztucznego , felg, oraz szyb
  Powłoka ochronna zalecana jest szczególnie w przypadku aut nowych, odpowiednio przygotowanych. Samochody używane powinny przejść wcześniej korektę lakieru.

 • Powłoka hydrofobowa na szyby : Zabezpieczenie hydrofobowe szyb i elmentów plastikowych Pokrycie szyb specjalnym preparatem z nanocząsteczkami znacznie poprawia widoczność podczas jazdy w deszczu i ułatwia usuwanie zabrudzeń.
  Po nałożeniu preparatu wszelkiego rodzaju niedoskonałości powierzchni zostaną wyrównane. Dzięki temu krople wody będą spływały po szybie z o wiele większą łatwością niż przed zastosowaniem środka.
  W samochodach osobowych przyjmuje się, że po wygładzeniu szyby preparatem krople wody są zdmuchiwane bez potrzeby użycia wycieraczek, gdy auto porusza się z prędkością ok. 45 km/h.